شهرهوشمندفناوری

اسکوترهای برقی راهی نوین برای حمل و نقل درون‌شهری

شرکت فولکس واگن اخیرا در رویکردی نوین در حال ساخت اسکوترهای برقی و اضافه کردن آن‌ها به محصولات خود است. برای نمونه اسکوتر Cityskater برای جابجایی در خیابان‌ها و مسافت‌های عمدتا کوتاه شهری تا مسافت حدود ۱۵ کیلومتر توسعه یافته است. این اسکوتر برقی دارای سه چرخ بوده و طراحی جالب و متفاوتی دارد. استفاده از سه چرخ علاوه بر قدرت مانور به دلیل چینش نزدیک به هم به لحاظ فاصله عرضی باعث شده  تا Cityskater بتواند از مسیرهای باریک هم به سادگی عبور کند. همچنین این اسکوتر به لطف چرخ‌های گردان خود، برای عبور از پیچ‌ها و یا حرکت در پیاده‌روها بسیار مناسب بوده و برای دور زدن نیازمند فضای زیادی نیست.  این اسکوتر نیروی خود را از یک موتور الکتریکی با ۰.۵ اسب بخار قدرت دریافت می‌کند. فرمان Cityskater به صورت تاشو طراحی شده تا هنگام جمع شدن فضای زیادی اشغال نشود و هنگام حرکت نیز  نقش تکیه‌گاه را دارد. با توجه به ابعاد کوچک و وزن ۱۵ کیلوگرم این اسکوتر  به راحتی در صندوق عقب خودرو یا داخل چمدان و کوله پشتی قابل حمل است.

فولکس مدل بزرگ‌تری هم دارد که با نام Streetmate شناخته می‌شود و بدنه آن ترکیبی از دو رنگ سیاه و سفید است. قدرت موتور Streetmate  حدود۲.۷ اسب بخار است.

هر دو اسکوتر از باتری لیتیوم-یونی یکسانی استفاده می‌کنند که با اتصال به سوکت برق خانگی و پریز‌های ۱۱۰ یا ۲۲۰ ولتی قابل شارژ هستند.

جزییات این دو اسکوتر را در ویدیوی زیر به تماشا بنشینید:

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قابل کپی‌برداری نیست.
بستن
بستن