شهرهوشمندفناوری

فناوری شارژ بی‌سیم با توان بالا

در چند سال گذشته شرکت‌های زیادی به دنبال استفاده از فناوری شارژ بی‌سیم برای استفاده در وسایل گوناگون و به ویژه اتومبیل‌ها و پهپادها بوده‌اند. اخیرا نیز «WiBotic» که یکی از شرکت‌های پیشرو در زمینه شارژ بی‌سیم صنعتی محسوب می‌شود، موفق شد تا برای فناوری شارژ بی‌سیم ۳۰۰ واتی خودش از FCC تاییدیه بگیرد.  شرکت «WiBotic»  که  روی فناوری‌های خودکارسازی شارژ ربات‌ها و پهپادها فعالیت دارد این مجوز را برای تجهیزات گیرنده و فرستنده با قدرت بالا اخذ کرده است که امکان شارژ وایرلس ۳۰۰ واتی را برای پهپادها فراهم می‌کنند. از شارژهای مشابه برای استفاده در شارژ خودروهای برقی نیز می‌توان بهره برد که این امر پیشرفت بزرگی در صنعت خودروهای کاملا برقی رقم خواهد زد. از طرف دیگر فناوری شارژ بی‌سیم یک قدم بزرگ به سمت کارخانه‌های بدون نیاز به کارگر محسوب می‌شود زیرا می‌توان بدون نیاز به انسان برای شارژ دستگاه‌های مختلف، عملیات‌های استاندارد را تنها توسط ربات‌ها انجام داد. البته با پیشرفت ربات‌ها و اتوماسیون، قوانین در این زمینه سختگیرانه‌تر خواهد شد تا احتمال خطا تا حد ممکن کمتر ‌شود. به گفته WiBotic این شرکت با بهینه‌سازی مصرف انرژی، راندمان سیستم را افزایش داده و هزینه‌های نگهداری را نیز کم می‌کند.

سیستم‌های شارژ بی‌سیم با قدرت بالا به اندازه‌ای قدرتمند هستند که می‌توانند ربات‌ها را از فاصله چندین سانتی‌متری شارژ کنند و بدون نیاز به انسان برای نزدیک کردن ربات به پد شارژ یا نگهداری از آن‌ها، امکان شارژ باتری فراهم می‌شود.

برای جلوگیری از مشکل برق‌گرفتگی در حین شارژ نیز از حسگرهای LIDAR برای تشخیص عامل خارجی در بین پد‌های شارژ کننده و شارژ شونده استفاده می‌شود تا اگر خدای نکرده حیوانات یا حتی انسان‌ها در میان صفحات شارژ فشار قوی قرار بگیرند فرآیند شاٰرژ بلافاصله متوقف شده و جلوی حوادث ناگوار را بگیرد.

در ویدیوی زیر می‌توانید جزییات شارژر جدید ۳۰۰واتی WiBotic  را تماشا کنید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قابل کپی‌برداری نیست.
بستن
بستن