آموزشبرنامه‌نویسیطراحی‌ و توسعه وبوردپرس

تغییر عکس پروفایل کاربران در وردپرس

دو روش برای تغییر عکس پروفایل کاربران در یک وب‌سایت وردپرسی وجود دارد: استفاده از سرویس Gravatar یا استفاده از پلاگین‌های وردپرس. در اینجا قصد داریم مشخص کنیم هر کدام از این روش‌ها به چه صورت هستند.

استفاده از سرویس Gravatar

به صورت پیش‌فرض وردپرس از سرویس گراواتار برای نمایش عکس پروفایل کاربران استفاده می‌کند. این عکس پروفایل بر اساس آدرس ایمیل کاربر انتخاب می‌شود. برای این کار کاربر باید وارد وب‌سایت گراواتار شود و یک حساب کاربری در این وب‌سایت درست نماید و به هنگام ثبت‌نام ایمیل خود را درج کند. بعد از آن هرجا بخواهد می‌تواند از تصویر پروفایل ایمیلش استفاده کند از جمله در وب‌سایت‌های وردپرسی که در آن‌ها حساب کاربری دارد یا وب‌سایت‌هایی که متعلق به خودش هستند. اگر در وب‌سایت وردپرسی قصد استفاده از گراواتار را داشته باشید از ایمیلی که در وب‌سایت وردپرسی برای خود درج کردید به عنوان ایمیل پیش‌فرض استفاده می‌شود. البته استفاده از تصویر ایمیل به صورت پیش‌فرض هست و کاربر می‌تواند در صفحه اصلی حساب کاربری گراواتار خودش، تصاویر پروفایل دیگری آپلود و آن‌ها را مدیریت کند.

لینک وب‌سایت گراواتار:

https://fa.gravatar.com/

استفاده از پلاگین‌های وردپرس

اگر نمی‌خواهید پروفایل گراواتار داشته باشید از پلاگین‌ها استفاده کنید. پلاگین‌هایی مثل Simple Local Avatars می‌توانند به صورت رایگان و به راحتی این کار را برای شما انجام دهند. البته تعداد زیادی پلاگین برای این منظور در دایرکتوری پلاگین‌های وردپرس وجود دارند که این کار را برای شما انجام می‌دهند از جمله پلاگین‌های رایگان WP User Avatar، Author Avatars List، WP Social Avatar و Avatar Manager.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قابل کپی‌برداری نیست.
بستن
بستن